CROISSANTY

Na proces wytwarzania doskonałych croissantów składa się wiele istotnych czynników. Po pierwsze, wysokiej jakości składniki - prawdziwe masło i odpowiedni rodzaj mąki, które determinują smak wypieku.
Po drugie, doskonała laminacja ciasta. Opanowanie sztuki laminacji ciasta do croissantów wymaga wiedzy, cierpliwości i precyzji. Sztuki tej uczyłam się podczas stażu u znanego i cenionego w świecie mistrza cukiernictwa, Daniela Alvareza, właściciela cukierni Dalua w Elche w Hiszpanii. To właśnie on pozwolił mi poznać tajniki tego skomplikowanego procesu, które potem długo ćwiczyłam w mojej cukierni, aby uzyskać powtarzalny produkt.
Poprawna laminacja wymaga odpowiedniej temperatury otoczenia i składników, doskonałej walcownicy, która zagwarantuje tworzenie równiutkich warstw masła i ciasta, oraz  wielokrotnego precyzyjnego składania ciasta.
Rozwałkowane ciasto, tniemy na trójkąty, zwijamy i poddajemy procesowi garowania, gdzie w odpowiedniej temperaturze i wilgotności drożdże zaczynają pracować i ciasto rośnie.
Wyrośnięte ciasto należy spryskać żółtkiem ze śmietaną, aby uzyskać połysk po upieczeniu. W naszej cukierni używamy do tego specjalnego bezolejowego kompresora, przeznaczonego do pracy w gastronomii.
Na koniec pieczenie.
Wszystkie te elementy determinują smak i wygląd finalnego produktu. Filtry
7PLN 8PLN
MALIBU Nowość
048

18.00PLN
Newsletter
Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?